Wix vs. WordPress – kumb valida vastavalt oma ettevõtte vajadustele?

Millised on platvormide erinevused?

Wix on hõlpsasti kasutatav paindliku kujundusega web builder, mis sobib ideaalselt portfoolio tüüpi veebilehtede jaoks.

WordPress on CMS (content management system) platvorm, mis võimaldab luua palju suuremaid veebilehti ja 100% erilahendustega e-poode, kuid nõuab rohkem tehnilisi teadmisi.

Peamine erinevus Wixi ja WordPressi vahel on nende tehniline lähenemine: kuigi kõik Wixi paketid sisaldavad hostimist ja tehnilist tuge, on WordPress avatud lähtekoodiga platvorm ja vajab iseseisvast hooldamist. Otsite endale sobiva veebimajutaja nagu näiteks Zone ja edasine haldus toimub nende kaudu. Samuti peate tehniliste probleemidega ise tegelema.

Kasutajakogemus veebilehe ehitamisel:

Võrreldes WordPressiga, on Wix tegelikult üks lihtsamaid veebilehtede builder’eid mille abil veebilehte ehitada. Miks? Sest puudub tarkvara installimine või seadistamine ja kõike saab muuta otse oma brauserist. Nende veebilehe loomise builder on väga intuitiivne ja seda on lihtne kasutada, sobib hästi algajatele.

Ja neil on isegi ADI (Artificial Design Intelligence) redaktor, mis läbi küsimuste ja vastuste seadistamise protsessi loob teile ise veebilehe. Loodud valikud on muidugi mingil moel piiratud, kuid inimesele kellel on vähe aega ja oskusi, võib see alustuseks olla hea lahendus.

Teisest küljest nõuab WordPressi saidi loomine märkimisväärseid tehnilisi teadmisi ja ajakulu. WordPress on tuntud ka oma laienduste ja pistikprogrammide poolest, kuid neid pole alati nii lihtne installida või juurutada. Ja kui midagi läheb töö käigus untsu, võib ka lahenduse leidmine osutuda probleemiks – peamiselt seetõttu, et need pole tavaliselt sellised, mida saate ise parandada. Seisakuprobleemide lahendamiseks peate rääkima oma veebiserveri majutajaga ja tehniliste probleemide või vigade korral oma arendajaga.

WordPress on viimasel ajal eriti palju vaeva näinud, et liikuda kasutajasõbralikuma halduse suunas, launch’ides Gutenbergi bloki ehitaja. See on muutnud redigeerimiskogemuse palju visuaalsemaks, andes teile vabaduse lisada oma lehtedele jaotisi ja näha eelvaadet kuidas see avaldamisel välja näeb. Kuid see pole veel kaugeltki nii lihtne kui Wix.

Ehk siis kasutuskogemuse poolest: Wix 1:0 WordPress

E-kommerts platvormi loomine:

Wixil on spetsiaalne veebipoe (Store/Shop) jaotis. See on tegelikult üsna keerukas lahendus, kus on palju maksevõimalusi, automaatseid tellimussüsteeme, tarne valikuid ja Wix lisab pidevalt juurde uusi funktsioone. Suurepärane on see, et see toetab ka digitaalseid tooteid ja on üks soodsamaid e-poodide veebilehe koostajaid. Kuid sellel on siiski mõned miinused:

 • Näiteks on Wixis loodud veebilehtede laadimiskiirus nende sisurikaste teemade tõttu aeglasem, mis ei taga kliendile eriti head ostukogemust (ja võib SEO-d kahjustada).
 • Marketplace’is puuduvad erilahendustega pluginad ja Eesti turule suunatud lähenemine on põhimõtteliselt 0%. Mida selle all mõtlen? Näiteks on mitmete Eesti ettevõtete e-poodide jaoks pangalingid, järelmaksulahendused, tarnijalahendused (Omniva, SmartPOST, DPD jne) üliolulised. Neid on aga Wixiga peaaegu et võimatu sujuvalt integreerida.

WordPressi kasutades pole teil ühtegi ülaltoodud muredest. Üks populaarsemaid e-poe lahendusi on WordPress + WooCommerce, mis omakorda toimib suurepäraselt ka Eesti e-poodidel. Lisaks on WordPressil:

 • Saadaval tuhandeid kasulikke pluginaid ülima spetsiifilisusega
 • Võimalus lisada otse teemadesse erilahendustega CSS või HTML koode
 • Veebilehe majutus on tihtipeale odavam ja funktsionaalsem kui Wixil
 • ja põhimõtteliselt ükskõik mida arendada soovid…

Ehk siis e-kommerts platvormi loomise poolest:

Wix 1:1 WordPress

Kui palju kumbki maksab?

Wixi puhul on hinnad selged ja neid makstakse kord kuus, kord aastas või kord kahe aasta jooksul. Platvorm pakub mitmeid erinevaid plaane, mis sisaldavad üha rohkem funktsioone ja veebimajutuse võimalusi.

Wixi hinnakujundus:

 • “Combo” pakett veebilehtedele – 10€/kuus + KM
 • “Unlimited” pakett veebilehtedele – 17€/kuus + KM
 • “Business Basic” pakett e-poodidele – 20€/kuus + KM

(Neil on veel erinevaid plaane, aga valisin siia kõige populaarsemad)

WordPressi platvorm on tehniliselt tasuta. Vaja on kõigest valida veebimajutuse teenusepakkuja ja maksta hostimise eest.

WordPressi hinnakujundus:

 • WordPressi hostimine Zone’ga – alates 6.55€ + KM
 • WordPressi hostimine Veebimajutusega – alates 6.46€ + KM

Ehk siis hinnakujunduse ja teenusepakkuja poolest:

Wix 1:2 WordPress

PS! Kuna IAL Studio on Zone’i koostööpartner, siis läbi minu lingi saad -50% soodustust esimene aasta nii domeenilt kui ka veebilehe majutuselt. See teeb domeeni + veebimajutuse kuuhinnaks kõigest 3.28€!

DOMEEN + VEEBIMAJUTUS – Kliki siia ja kasuta koodi: IALSTUDIO

DOMEEN OLEMAS + VEEBIMAJUTUS – Kliki siia ja kasuta koodi: IALSTUDIO

Lisan siia ka väikese võrdlustabeli erinevate veebilehega seotud kategooriate põhjal ning kumb platvorm vastavalt minu kogemusele ja kättesaadavale infole toimib kategooria puhul paremini.

Wix vs. WordPress kategooriad:Võitja:
Lihtne kasutuskogemusWix
Disain ja paindlikkusWix
E-kommertsWordPress
SEOWordPress
BlogiWordPress
KlienditeenindusWix
Rakendused ja pluginadWordPress
Veebilehe sisselaadimiskiirusWordPress
HinnadWordPress

Täiusliku veebilehtede ehitusplatvormi valik sõltub loodava veebilehe vajadustest. Kui soovite võimsat lahendust, mida aastate jooksul laieneda, arendada ja kasvatada saab, peaksite tõenäoliselt valima WordPressi. Veelgi enam, kui vajate kohe keerulisi funktsioone, CSS või HTML koode, keerukate andmebaaside ületoomist ja FTP-juurdepääsu loomist.

Wix sobib aga paremini väiksematele informatiivsetele veebilehtedele. Selle all pean silmas kõike, mis kirjeldab teie tegevusala, mida te teete ja kuidas teie kliendid teiega ühendust võtta saaksid. Ärikesksed rakendused muudavad selle eriti heaks lahenduseks ka broneerimispõhistele teenustele nagu näiteks joogastuudiod, salongid, veebipõhised treeningtunnid, fotograafid või isegi pulmastuudiod. Väikseid e-poode saab samuti juhtida täielikult Wixi kaudu juhul kui näiteks 100% erilahendustega funktsioonid või mitmekeelsus pole vajalikud.

Isiklikult kasutan WordPress + WooCommerce + CSS + HTML ja mõnede pluginate kombinatsioone. Kui teil on mingeidki küsimusi, jätke alla kommentaar 👇🏻 või võtke minuga ühendust: isabel@ialstudio.ee.

0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiMine e-poodi