Notion kliendiportaal_bänner

Kuidas oma kliendiprojekte efektiivsemalt hallata?

Kui istuksite maha ja arvutaksite, kui palju aega kulutate graafilisele disainile vs klientide haldamisele, siis millised need numbrid välja näeksid? Kui olete minu moodi, siis aeg mille saate kulutada asjadele – nagu näiteks DISAINIMINE! – ülimalt tähtis!

Seetõttu on väga oluline, et teie projektihaldus oleks võimalikult automaatne, lihtne ja efektiivne!

Selles artiklis näitan teile, kuidas automatiseerida mõningaid kõige aeganõudvamaid ülesandeid teie disainiettevõtte jaoks, et saaksite rohkem aega panna disainimise või hoopis vaba aja alla.

Klientide haldamine

  • Kõnede broneerimine – Lisage oma kodulehele kõnede broneerimise link, et potentsiaalsed/praegused kliendid saaksid konsultatsioonikõned hõlpsalt ajastada ilma edasi-tagasi meile saatmata. Mina kasutan sellist platvormi nagu Calendly, mis näitab kliendile vabu aegu automaatselt selle järgi kui hõivatud või mittehõivatud minu kalender on.
  • Hinnapakkumine – Pärast konsultatsioonikõne panen kliendile kokku personaalse hinnapakkumise, kuid selleks et säästa aega ja energiat, kasutan enda loodud hinnapakkumise malli! Lisan malli lihtsalt vastavad muudatused seoses sellega mida klient täpselt tellis. Teen selle kohta varsti ka täiendava artikli!
  • Koostööleping digiallkirjastamiseks – Sarnaselt hinnapakkumise loomisele, kasutan malli ja seejärel laen koostöölepingu üles oma Notioni kliendiportaali, kust klient saab selle koheselt alla laadida ja digiallkirjastada. Seejärel laeb klient enda allkirjaga lepingu taas Notionisse ja mul on sellele ligipääs. Koostööleping tuleb kliendil allkirjastada 3 päeva jooksul alates kättesaamise hetkest. Olen läbi katseeksitusmeetodi leidnud, et see on piisav aeg selleks, et kliendil oleks aega leping rahulikult läbi lugeda, kuid samas ka see, et projekt ei jääks toppama ning et saaksime efektiivselt edasi liikuda!
  • Projekti ülevaade ja protsess – Olen teinud oma klientide projektihalduse eriti lihtsaks ning hoian kogu oma haldusprotsessi Notionis. Kui soovid endale minu Notioni template’i soetada, siis uuri selle kohta lähemalt siit.

✨ Notion projekti ülevaade + kliendiportaal template

Arved ja deposiidid

Leidke endale sobiv raamatupidamisprogramm, mis võimaldab teil arvete loomist ja saatmist võimalikult palju automatiseerida. Kui kasutate ka deposiitsüsteemi, siis kindlasti jälgige, et teie valitud raamatupidamisprogramm võimaldab väljastada ettemaksuarveid. Ma tavaliselt loon raamatupidamisprogrammis kõik vajalikud arved ning laen need seejärel üles eelnevalt mainitud Notioni malli, kus kliendil on sellele kohene ligipääs.

Template’d – mallid!

Looge endale põhilised mallid, et te ei alustaks iga kord nullist kui uue kliendiga koos töötama hakkate. Selleks malliks võib olla hinnapakkumine, koostööleping, stiilijuhend, brändiesitluse dokument vms.

Turundus

Tänapäeval on võimalik peaaegu kõike ette ajastada! Broneerige endale kalendrisse iga nädal paar tundi sisu loomiseks, sotsiaalmeedia postituse disainimiseks, uudiskirjade kirjutamiseks või kasvõi TikToki videode filmimiseks. Kasutan meiliturunduseks MailerLite’i, sotsiaalmeedia postituste ajastamiseks Facebook’i Creator Studio’t ja TikToki/Instagrami videosid filmin korra nädalas mitu tükki.

Disainiettevõtte juhtimine võtab tihtipeale palju energiat, eriti kui tegemist on ainult teie või väikese meeskonnaga. Kuid automatiseerimismeetodeid kasutades on võimalik oma ettevõtet kasvatada ja ikkagi teha seda, mida tõeliselt armastate.

Seotud postitused:

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiMine e-poodi